جایگاه تصویرسازی در گرافیک و طراحی پوستر

وقتی از تصویرسازی حرف می‌زنیم در واقع از روایت و شکل‌گیری داستان حرف می‌زنیم، یه پوستر علاوه بر ترکیب‌بندی صحیح و رنگ‌های متناسب به القای مفهوم نیاز داره، این کاریه که تصویرسازی انجام میده، گرافیک یک پوستر باید هماهنگ با تصویرسازی فضایی قابل درک برای مخاطب بسازه که احساسات مرتبط رو در اون بیدار کنه و معنایی که موضوع پوستر مورد نظره در اثر این مشاهده منتقل بشه. طراحی یک پوستر نیازمند توانایی‌های زیادی از دونستن گرافیک و رنگ‌بندی و … است ولی تصویرسازی بنیادی‌ترین این نتوانایی‌هاست با تصویرسازی بیش از رنگ و چیدمان و تغییر در عکس مفاهیم و معانی تولید و ارائه میشن و این رمز موفقیت تصویرسازی در القا و اقناع بیننده پوستره.

استودیو طراحی گرافیک هورفر با کارشناس‌هایی که همه این توانایی ها رو در خودشون تقویت کردن و تصویرگرهای ماهری هستند پوسترهایی طراحی می کنه که تصویرگری کانون اصلی در پوستر باشه و طراحی کلی بر اساس اون تصویر خلاقانه انجام میشه، نگاه هنرمندانه تصویرگرها در نهایت چیدمانی به پوستر میده که تصویرگری در مرکز توجه قرار بگیره و مفاهیم مورد نظر و موضوع و سایر داده هایی که در تصویر نمایش داده شده در اولین نگاه به مخاطب منتقل بشه.

تصویرسازی در گرافیکروایت کردن در تصویرگری:

تصویرگری ویژگی دیگه‌ای هم داره که روایت کردن و داستان گفتنه، تصویرگرها اغلب کتاب‌های تصویری رو تصویرگری می‌کنن ولی این مهارت رو دارن که روایت خودشون رو در تصویر یگانه‌ای مثل تصویر طراحی شده برای پوستر هم نمایش بدن، در واقع این همون تفاوت اساسی تصویرگری با عکسه توی تصویرگری روایتی برای مخاطب به نمایش در میاد که با هیچ عکسی امکان نداره چون جزئیات و هر یک خط یا رنگ در تصویرگری میتونه نماد و نشون‌دهنده موضوعی باشه. تصویرگری هنر اثرگذاریه و استفاده از اون در پوستر کاربردیه.

برای دیدن نمونه کارهای استودیو طراحی گرافیک هورفر می تونید اینجا کلیک کنید.

اگه فکر می کنید به اطلاعتی در زمینه طراحی لوگو احتیاج دارید می تونید اینجا کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *