طراحی هویت بصری

فرض کنید چند کالای تبلیغاتی و اداری مربوط به شرکت شما مانند بروشور، کارت ویزیت، پوستر آخرین رویداد برگزار شده و ست رومیزیِ اداریِ همکارانتان را که به سفارش شرکت تهیه شده است، بر روی یک میز قرار داده و با هم مقایسه کنیم. فکر می‌کنید با یک نگاه بر روی آن‌ها چه چیزی می‌بینیم؟ آیا شاهد این خواهیم بود که همه آن‌ها دارای یک اتحاد از نظر سبک طراحی، تِم رنگی، جنس به کار رفته در آنها و… هستند یا این که به نظر می‌رسد هر کدامشان به صورت متفاوت و با المان‌های مختلفی طراحی شده‌اند؟ اگر پاسخ شما دومی‌است باید بدانید که برند و سازمان شما دارای هویت بصری مناسبی نیست و لازم است در این زمینه سرمایه‌گذاری کنید.

طراحی هویت بصری

 

طراحی هویت بصری موضوعی است که سالهاست در دستورکار سازمان‌های بزرگ و به خصوص دپارتمان‌های بازاریابی و مدیریت برند قرار گرفته است. این که شما با شنیدن کلمه کوکاکولا ناگهان رنگ قرمز در ذهنتان تداعی می‌شود به این دلیل است که مجموعه کوکاکولا درطول سال‌ها در تمامی‌المان‌های مربوط به شرکت خود، از یک برنامه هویت بصری واحد پیروی کرده و طراحی بسته بندی، تبلیغات، بیلبوردها و به طور کلی همه چیز را، پیش از ارائه به بازار با لنز طراحی هویت بصری سنجیده است.

شما می‌توانید این موضوع را در صنایع مختلف مشاهده کنید. توجه به این موضوع گاهی چنان دقیق و صد البته هوشمندانه صورت پذیرفته که حیرت را در بین مخاطبان بر می‌انگیزد.

به طور مثال مجموعه‌ی اسرام آلمان، یکی از رهبران بازار روشنایی در جهان، دارای هویت بصری خاصی است که استفاده از ترکیب رنگ نارنجی و خاکستری و مشکی بخشی از آن محسوب می‌شود. همین مجموعه وقتی به گسترش زیرمجموعه‌های جدید برای خود دست می‌زند و به طور مثال وارد بخش خانه‌های هوشمند در بازار می‌شود به شکل هنرمندانه ای برخی المان‌های طراحی شده در هویت بصری قبلی( مانند پالت رنگی یاد شده) را نگه داشته و برخی دیگر را با مواردی که انتقال دهنده و تقویت کننده پیام خلاقیت و نوآوری هستند جایگزین می‌کند. همین استفاده هوشمندانه از هویت بصری باعث می‌شود که حس اعتماد به میان کسانی که  از برندهای زیر مجموعه اسرام استفاده می‌کنند تسری یافته و زیر مجموعه‌های شرکت در عین ارائه محصول نوآورانه بتواند از اعتبار شرکت مادر نیز بهرمند شوند.

یکپارچه سازی بصری برند کاری تخصصی است!

البته طراحی هویت بصری کاری است که باید به صورت تخصصی انجام پذیرد و معمولا شرکت‌ها در داخل مجموعه خودشان نمی‌توانند به توفیق قابل توجهی در این زمینه دست پیدا کنند. شما با استفاده از خدمات گروه‌های حرفه ای مانند “استودیو طراحی گرافیک هورفر “شانس خود را برای ارائه یک هویت بصری واحد و قوی در تمام المان‌های ممکن در سازمانتان افزایش می‌دهید. یک گروه حرفه‌ای می‌تواند جزئیاتی مانند انتخاب رنگ مناسب، چارچوب هندسی مناسب، فونت مناسب، قصه گویی از طریق هویت بصری، خوانا بودن، انتخاب فونت و بسیاری از مواردی که در این مجال کوتاه فرصت پرداختن به آن‌ها نیست را برای شما فراهم آورد. نتیجتا اگر شما برنامه بلند مدت برای توسعه کسب و کار خود دارید باید به طراحی هویت بصری به عنوان یک الزام جدی نگاه کنید.

 

برای سفارش آنلاین طراحی هویت بصری اینجا کلیک کنید!

برای دیدن نمونه کاری های استودیو هورفر اینجا کلیک کنید۱

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *