هویت بصری یک سازمان چیست و چه کاربردی دارد؟

هویت بصری یک سازمان چیست و چه کاربردی دارد؟

هر سازمانی که تاسیس می‌شود برای دیده شدن نیاز به هویت بصری دارد. داشتن این ویژگی سبب می‌شود تا سازمان مربوطه با مشتریان خود ارتباط برقرار کند. از این طریق نام تجاری سازمان ارزش بالایی پیدا می‌کند. ایجاد تصویر مناسب از سازمان در ذهن مخاطبان اولین اقدامی است که شرکت‌ها باید انجام دهند. این امر هویت بصری تجارت مورد نظر را مشخص می‌سازد. درواقع خلق تصویر مناسب از برند سبب ایجاد برند سازی صحیح می‌شود.

هویت بصری چیست و چگونه خلق می‌شود؟

هر کسب و کاری برای ماندگاری در دنیای امروز نیازمند هویت بصری است. درواقع هویت مورد نظر به کسب و کار و سازمان جهت می‌دهد و شخصیت آن را در ذهن‌ها ماندگار می‌کند. هویت بصری همبستگی و یکپارچگی را در بین سازمان و افراد آن نشان می‌دهد. در نتیجه ماندگاری برند یک شرکت از این طریق به وجود می‌آید.

هویت بصری تصویر شرکت یا سازمان است. این تصاویر از طریق مختلف در ذهن می‌مانند. با استفاده از طراحی لوگو، تایپوگرافی، شعار، رنگ‌بندی می‌توانید تصویر مناسبی از برند خود را به اثبات برسانید. این اشکال باید به گونه‌ای طراحی شوند تا مفهوم و پیام سازمان را برسانند.

 تمام این عناصر در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و در ایجاد هویت سازمان نقش خود را ایفا می‌کنند. لوگو جز کوچکی از هویت مورد نظر است. طراحی لوگو اولین قدمی است که باید در ایجاد هویت یک سازمان انجام شود. همچنین حفظ اصول در طراحی لوگو باید به گونه‌ای باشد تا مفهوم تجارت یا برند مورد نظر را برساند.

 در این صورت ماندگاری آن در ذهن افراد بیشتر خواهد شد. با به کار گیر‌ی علائم، رنگ‌ها، سمبل و بسیاری از عناصر دیگر در لوگو، هویت بصری سازمان مورد نظر شکل خواهد گرفت.

کاربرد و تاثیر بر روی مشتری

انسان‌ها با استفاده از حس بینایی خود بسیاری از مفاهیم را مشاهده و درک می‌کنند. از این طریق افراد داده‌های گرفته‌شده را در ذهن خود جمع‌آوری می‌کنند و با شکل و جهت دادن به آنها برداشت خود را ارائه می‌دهند. ایجاد هویت بصری با استفاده از طراحی لوگو و برندسازی یکی از اقداماتی است که می‌تواند هویت یک سازمان را در ذهن مخاطب ثبت کند.

 در این صورت مشتریان به سمت برند مربوطه کشیده می‌شوند. از این طریق ارزش و اعتبار سازمان افزایش پیدا می‌کند. طی این جریان مخاطبان می‌توانند به سازمان و فعالیت‌های آن اعتماد کنند و به مشتری‌های دائم تبدیل شوند. به‌واسطه برند سازی سازمان مربوطه شناخته می‌شود. این امر سبب کسب سود و درآمدزایی بالایی برای سازمان‌ها خواهد شد.

ایجاد هویت از طریق روش‌های متفاوت به خصوص طراحی لوگو سبب می‌شود تا برندسازی برای کسب و کار انجام شود. در واقع هویت بصری یک مجموعه شامل کلیه اشکال و علائمی است که از آن طریق کسب و کار گسترش پیدا می‌کند. مشتریان با دیدن این علائم و نشانه‌ها به برند مورد نظر جذب می‌شوند. این روش جذب اولین گام در ایجاد برند سازی است.

برای دیدن نمونه کارهای استودیو طراحی گرافیک هورفر اینجا کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *