چرا انتخاب فونت نبردی است میان فرم و کارکرد؟(۱)

استیو متسون، از شرکت مونوتایپ، این مسئله را بررسی می کند که فونت ها برای برآورده کردن نیازهای قرن بیست و یکم چگونه تغییر می کنند.
امروزه آگاهی از فونت ها، چه به صورت قطعات فلزی استفاده شده برای چاپ کتاب مقدس گوتنبرگ در سال ۱۴۵۵ میلادی و چه به صورت برنامه های نرم افزاری که برای نمایش پیام های متنی روی تلفن هوشمند بارگذاری می شوند، فراتر از حلقه های نسبتا کوچکی از طراحان و برنامه نویسانی که آن ها را تولید می کنند افزایش یافته است.
این تخصص زمانی امری غریب تلقی می شد، اما اکنون به واسطه ی کامپیوتر در دسترس همگان قرار دارد.

انتخاب فونت

        انتخاب فونت نبردی میان فرم و کارکرد

واقعیت این است که فونت ها همه جا، از خودرو گرفته تا تلفن و تلوزیونتان، هستند و طولی نخواهد کشید که سر و کله شان در جایی مانند یخچالتان هم پیدا می شود. در این بحث، به جهت ایضاج باید میان واژه ی فونت(تعریف ساده اش همان چیزی است که مردم از آن استفاده می کنند) و واژهی تایپ فیس(طراحی حروف که مشاهده اش می کنید) تمایز قائل شد.

 

این واقعیت که آگاهی از چگونگی ظار کلمات در حال تبدیل شدن به جریان اصلی است، لاجرم، باید طراحان حرفه ای، از هر دسته و گروه، را وادارد به نوع تایپ فیس هایی که انتخاب می کنند و نحوه ی استفاده از آن ها به طور خاص توجه کنند.

از آنجا که طراحی های صورت گرفته از تایپ فیس ذاتا زبان یا صدای بصری خود را دارند، برندها باید کاملا اطمینان پیدا کنند که تایپ فیس مدنظرشان لحن مناسبی دارد و در وضعیت که از آن استفاده می شود خواناست.

 

اگه دوست دارید نمونه کارای بیشتری از استودیو هورفر ببینید پیج اینستاگرام ما رو دنبال کنید.

برای سفارش آنلاین لوگو اینجا کلیک کنید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *